contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
WIZYTY BADAWCZE W SZKOŁACH
ZS Spożywczych w Krajence

Mateusz Michalski i Bartosz Osmola – pracownicy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu - 20 kwietnia 2010 roku odwiedzili Zespół Szkół Spożywczych w Krajence. Celem wizyt badawczych w szkołach jest przedstawienie głównych założeń projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” oraz zebranie informacji o problemach uczniów i nauczycieli związanych z kształceniem w zawodzie technik logisty (zobacz zdjęcia z wizyty). 
 
Zobacz również
Przedstawicieli Wyższej Szkoły Logistyki przyjęła Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego wraz z nauczycielką: Panią Anną Baranowską. Na początku wizyty omówiono ankiety skierowane do dyrekcji i nauczycieli oraz odpowiedziano na pytania dotyczące wątpliwości, które pojawiły się w trakcie wypełniania kwestionariuszy. Następnie rozpoczęto dyskusję na temat problemów, z którymi borykają się szkoły kształcące w profilach logistycznych. Jednym z największych utrudnień jest brak firm logistycznych, które chciałyby współpracować ze szkołą, na przykład poprzez przyjmowanie uczniów na wizyty studyjne czy umożliwianie im odbycia praktyk zawodowych w swojej siedzibie. Kolejnym istotnym problemem jest brak podręcznika do gospodarki elektronicznej oraz brak zeszytów ćwiczeń do innych przedmiotów zawodowych. Po omówieniu wszystkich kwestii goście z Poznania mieli okazję obejrzeć budynek szkoły. Placówka jest dobrze wyposażona i stara się przekazać jak najwięcej wiedzy młodym ludziom, o czym świadczy nagroda dla „Najlepszej Szkoły” zdobyta w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej (edycja 2009/10).
 
Rozmowa z młodzieżą była ostatnim etapem wizyty. Po krótkim przedstawieniu założeń projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” i wypełnieniu przez uczniów ankiet, przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki odpowiadali na szereg pytań. Młodych logistyków interesowały przede wszystkim możliwości, jakie zyskają dzięki Logistycznej Platformie Badawczej oraz jakie mają szansę na zatrudnienie po ukończeniu profilu technik logistyk. Duży entuzjazm wzbudziła wiadomość o planach utworzenia nowych materiałów dydaktycznych w ramach współpracy szkół i przedsiębiorstw z branży.                                                                                                                                                                         
Podstawowym celem projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest stworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami a firmami logistycznymi. Niebawem powstanie Logistyczna Platforma Badawcza - portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami będący jednocześnie bazą informacji o pracy i edukacji logistycznej. Znajdą się na niej najważniejsze wnioski po przeprowadzeniu badań terenowych w szkołach i firmach. Badania te miały dokładnie sprecyzować wzajemne oczekiwania obu stron projektu. Zaplanowane panele dyskusyjno-problemowe to szansa do bezpośredniego dialogu na bazie zebranych informacji, co w efekcie ma doprowadzić do dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powstaną także materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, które będą miały na celu rozwój kształcenia logistycznego w oparciu o bliższy kontakt z praktyką.

 
Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
20.04.2010