contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
O PROJEKTODAWCY
Poznaj nas bliżej! Zdobądź szczegółowe informacje o Wyższej Szkole Logistyki - pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. Sprawdź czym się zajmujemy, jaka jest nasza historia, cele oraz plany dalszego rozwoju. Zobacz co możemy Ci zaoferować i oceń sam, czy renoma naszej uczelni znajduje odzwierciedlenie w faktach. Zawarte w tym dziale informacje pozwolą lepiej zrozumieć ideę budowania zintegrowanego systemu kształcenia logistycznego na wszystkich szczeblach edukacji poprzez lepsze poznanie budowniczego twórcy tego systemu - Wyższej Szkoły Logistyki.
info
O PROJEKTODAWCY
Szanowni Państwo,

Wyższa Szkoła Logistyki rozpoczęła działalność w 2001 roku, stając się liderem na krajowym rynku edukacyjnym kształcącym profesjonalnie i przygotowującym absolwentów do atrakcyjnego zawodu logistyka. Od pierwszych dni swojej działalności Wyższa Szkoła Logistyki przyjęła charakter elitarny polegający na posiadaniu swoistych atrybutów, z którymi jest identyfikowana: kadry nauczycieli, w tym także wykładowców zagranicznych o międzynarodowym autorytecie w dziedzinie logistyki, bazy dydaktycznej z biblioteką, laboratoriami komputerowymi, oraz rezygnacją z kształcenia masowego.

Prestiż Wyższej Szkoły Logistyki tworzy kompetentne grono specjalistów, doświadczonych nauczycieli akademickich, rekrutujących się z wyższych uczelni Poznania i kraju, a także spośród kadry naukowo – badawczej, bogatej w wiedzę praktyczną, wywodzącej się z Instytutu Logistyki i Magazynowania, który był inicjatorem utworzenia uczelni.

Troska o jakość kształcenia oraz profesjonalne przygotowanie absolwenta opuszczającego mury Wyższej Szkoły Logistyki to pierwszoplanowe zadania zarówno władz uczelni, jak i nauczycieli akademickich. W ofercie studiów znajdują się interesujące i atrakcyjne specjalizacje (logistyka handlu i dystrybucji, logistyka przedsiębiorstw przemysłowych, elektroniczna gospodarka, eurologistyka, zarządzanie jakością w logistyce, zarządzanie logistyczne w ochronie zdrowia) odpowiadające na potrzeby rynku, oraz uwzględniające dynamiczny rozwój dyscypliny wiedzy, jaką jest logistyka. Dowodem na to jest decyzja Ministra Edukacji Narodowej umożliwiająca uczelni kształcenie nie tylko na studiach licencjackich, ale również magisterskich, co odpowiada międzynarodowym standardom kształcenia określonym w tzw. deklaracji bolońskiej. Wiedza i umiejętności w obszarze szeroko pojętej logistyki nabywane w Wyższej Szkole Logistyki umożliwiają zdobycie atrakcyjnego wykształcenia i zawodu poszukiwanego na rynku pracy.

W imieniu Władz Uczelni
Rektor
prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski

 


- Kalendarz WSL 2011 "Logistycy i ich pasje" - fotokast -


- wirtualna wycieczka -

ZOBACZ RÓWNIEŻ