contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
WIZYTY BADAWCZE W SZKOŁACH
ZS Rolniczych w Grzybnie

Przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – Mateusz Michalski i Bartosz Osmola – 17 kwietnia 2010 roku odwiedzili Zespół Szkół Rolnych w Grzybnie. Celem wizyty badawczej było przedstawienie głównych założeń projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” oraz dyskusja na temat problemów i oczekiwań uczniów i nauczycieli względem akcji (zobacz zdjęcia z wizyty). 
 
Zobacz również
 
 
Gości z Poznania przyjął Pan Dyrektor Roman Krzysztofiak oraz nauczycielka Pani Paulina Celińska. Należy zaznaczyć, iż szkoła w Grzybnie, jako jedyna ze wszystkich placówek biorących udział w projekcie, prowadzi zajęcia tylko w trybie policealnym. Dlatego też w rozmowie z dyrekcją i pracownikami wskazywano na zupełnie inne problemy i potrzeby niż w dotychczas odwiedzanych szkołach. Największą bolączką placówki z Grzybna jest brak pomocy dydaktycznych w tym w szczególności podręczników do dwuletniego systemu kształcenia. Dodatkowo zajęcia odbywają się tylko w weekendy, co znacznie utrudnia możliwość zorganizowania w tym czasie wyjazdów studyjnych do firm. Po za tym placówka boryka się z „typowymi” problemami takimi jak brak specjalistycznych materiałów naukowych czy utrudnionym kontaktem z firmami – brak kanałów komunikacji na linii przedsiębiorstwo – szkoła.
 
Po rozmowie z nauczycielami i dyrekcją przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki spotkali się z klasami o profilach logistycznych. Rozmowa z uczniami, którzy zazwyczaj już pracują – niejednokrotnie w branży logistycznej – wyglądała nieco inaczej niż w innych szkołach. Nastawienie do projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest zupełnie inne niż zwykle. Uczniowie liczą przede wszystkim na szybszy rozwój kariery zawodowej i możliwość korzystania z nowych materiałów dydaktycznych powstałych w ramach przedsięwzięcia - dlatego najwięcej pytań dotyczyło Logistycznej Platformy Badawczej.
                                             
Podstawowym celem projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” jest stworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami a firmami logistycznymi. Niebawem powstanie Logistyczna Platforma Badawcza - portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami będący jednocześnie bazą informacji o pracy i edukacji logistycznej. Znajdą się na niej najważniejsze wnioski po przeprowadzeniu badań terenowych w szkołach i firmach. Badania te miały dokładnie sprecyzować wzajemne oczekiwania obu stron projektu. Zaplanowane panele dyskusyjno-problemowe to szansa do bezpośredniego dialogu na bazie zebranych informacji, co w efekcie ma doprowadzić do dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powstaną także materiały i pomoce dydaktyczne dla szkół, które będą miały na celu rozwój kształcenia logistycznego w oparciu o bliższy kontakt z praktyką.

 
Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88
17.04.2010