contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!

BADANIA W PROJEKCIE
Skarbnica wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu! Zaprezentowanie wynikówwszystkich etapów projektu w sposób jak najbardziej obrazowy oraz ustrukturalizowany ma na celu podkreślenie wagi zebranych danych dla procesu wpierania rozwoju kształcenia logistycznego na poziomie ponadgimnazjalnym. Bardzo duża ilość informacji oraz wniosków badawczych pozwala każdemu ocenić wyniki projektu oraz zweryfikować swoje poglądy na stan i potencjał drzemiący w prowadzonych kierunkach: technik logistyk i technik spedytor.
info
WIZYTY BADAWCZE W FIRMACH
DHL Express


Przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – 05 stycznia 2011 roku odwiedzili firmę DHL Express w Głuchowie. Celem wizyty badawczej było przedstawienie głównych założeń projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” oraz rozmowa na temat podnoszenia poziomu wiedzy młodzieży ze szkół uczących się na profilach logistycznych 
(zobacz zdjęcia z wizyty).

 Zobacz również:

Gości z Poznania przyjął Menadżer Pan Piotr Trzaska. Na początku wizyty zaprezentowano główne założenia projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” oraz przedstawiono sposób działania Logistycznej Platformy Badawczej – strony internetowej utworzonej po to by ułatwić komunikację szkół i firm biorących udział w przedsięwzięciu. Następnym etapem spotkania było przybliżenie przez Pana Piotra Trzaskę głównych kierunków działalności firmy.

Przedsiębiorstwo DHL Express jest największym dostawcą przesyłek ekspresowych na świecie. Odział w Głuchowie zajmuje się przede wszystkim sortowaniem i spedycją przesyłek. W trakcie wizyty zespół projektowy miał szansę dowiedzieć się, iż firma ma bardzo duże doświadczenie we współpracy z podmiotami edukacyjnymi wyższych szczebli. Przedsiębiorstwo organizowało do tej pory wycieczki młodzieży z klas o profilach logistycznych oraz dla nauczycieli tych klas w celu zobrazowania procesów zachodzących w oddziale. 

Do tej pory firma przyjmowała praktykantów wyłącznie na studiach i nie ma doświadczenia w przyjmowaniu osób z techników, jednakże nie wyklucza takiej możliwości. W ramach współpracy na rzecz projektu DHL deklaruje możliwość przyjazdu do szkół kształcących techników logistyków i techników spedytorów z wykładem oraz dalsze umożliwianie przyjazdów ze szkół do oddziału i zobaczenie procesów zachodzących w sortowni. W trakcie rozmowy Pan Piotr Trzaska podkreślał również wagę i trudność pracy jaką wykonują codziennie kierowcy. Ich podstawowymi zadaniami jest optymalne zaplanowanie swojej trasy dostarczenia przesyłek oraz równoczesne zebranie przesyłek na następny dzień. Taka praca wymaga bardzo dobrej organizacji oraz szybkiego podejmowania decyzji, nierzadko pod wpływem stresu. Po rozmowie z Panem Piotrem Trzaską wizytujący udaliśmy się z pracownikiem firmy do sortowni, gdzie mogli usłyszeć i zobaczyć jak wygląda cały proces przyjmowanie przesyłek, następnie ich sortowania z wykorzystaniem zaawansowanego systemu, który automatycznie waży i mierzy pakunki, a następnie układa je w grupy według kodów kreskowych, po czym są one rozwożone wózkami widłowymi do środków transportu. Zespół badawczy był pod wrażeniem. Firma deklaruje dużą chęć współpracy i pomoc w tworzeniu materiałów dydaktycznych dla szkół.


 

Dodatkowe informacje:
Wojciech Zalewski
Pracownik ds. upowszechniania informacji o projekcie
„Wielkopolska musi wiedzieć”
Tel. 061 850 47 88

28.12.2010