contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
O PROJEKCIE
Dowiedz się więcej o projekcie "Wielkopolska musi wiedzieć"! Dowiedz się dlaczego wielkopolska musi wiedzieć, czego ta wiedza ma dotyczyć, oraz poznaj korzyści jakie przyniesie dla Ciebie projekt. Zawarte w tym dziale szczegółowe informacje dotyczące projektu pozwolą na pełne zrozumienie istoty działania Wyższej Szkoły Logistyki w obszarze ponadgimnazjalnej edukacji logistycznej.
info
Jak znaleźć pracę w logistyce

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chcesz już po ukończeniu szkoły zacząć pracę w zawodzie, zastanawiasz się jak to zrobić? Firma Start People przygotowała dla Ciebie wyczerpujący przewodnik, który pomoże sprecyzować swoje oczekiwania i możliwości, napisać CV oraz  przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. 
 
Start People  to jedna z czołowych Agencji Pracy na polskim rynku. Oferuje kompleksowe rozwiązania z obszaru Human Resources w zakresie pracy tymczasowej, rekrutacji, selekcji, payrollu oraz doradztwa personalnego


►Pierwszy krok - ZNALEZIENIE PRACY

Kończysz szkołę i zastanawiasz się w jaki sposób znaleźć pracę? Czy informacje o ofertach pracy znajdują się tylko na portalach i gazetach zamieszczających takie ogłoszenia? Czy może wybrać biuro karier, szukać bezpośrednio u pracodawców, a może zgłosić się do biura pośrednictwa pracy lub wybrać najpierw na staż w firmie, w której pracą jesteśmy zainteresowani?

Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tym krótkim przewodniku►Drugi krok - DOBRE CV ORAZ LIST MOTYWACYJNY

Proces szukania pracy to też praca, i to całkiem ciężka. Najważniejszymi i niezbędnymi do jej wykonania narzędziami są dokumenty aplikacyjne - CV i list motywacyjny. Nie masz jeszcze dośwadczenia zawodowego i zastanawiasz się czy w dokumentach aplikacyjnych można wyrazić osobowość? Tak, ale nawet najoryginalniejsze CV i list motywacyjny nie pomoże, jeśli ich właścicielowi brakuje kompetencji. Tak więc podkreśl wszystkie swoje osiągnięcia - udział w konkursach, odbyte praktyki, wszelkiego rodzaju aktywności.

Zapoznaj się radami profesjonalistów

►Trzeci krok - ROZMOWA KAWLIFIKACYJNA

Do rozmowy kwalifikacyjnej należy się przygotować jak do bitwy. Portugalczycy mówią - ten, kto się dobrze przygotował, wygrał połowę batalii.  Twoją bronią będzie wiedza o firmie, jej działaności, ilości zatrudnianych pracowników itp. Przygotuj się na różne pytania, niektóre mogą się wydawać krępujące, ale mają za zadanie sprawdzić nasza reakcję - Oscar Wilde mówił, że nie ma niedyskretnych pytań, bywają jednak niedyskretne odpowiedzi.

Zapozanaj się z radami fachowców z tej dziedziny

►Czwarty krok - ZASADY W NOWEJ PRACY

Zakończona sukcesem selekcja podczas rozmowy kwalifikacyjnej w sprawie pracy to wcale nie koniec, a wręcz początek konieczności starania się i dobrej prezentacji. Tak naprawdę zmienia się bowiem jedynie odbiorca, przed którym będziemy się musieli zaprezentować – poza szefem oceny będą dokonywali też przyszli współpracownicy. Każdy sportowiec wie, że największa sztuka to nie wygrać jeden mecz, ale potwierdzać później sukces. Zatem jeśli udało Ci się dostać posadę, nie znaczy to, że nie musisz już niczym się martwić. Jeśli nie chcesz zbyt szybko stracić tego co zdobyłeś ciężkim wysiłkiem, musisz się zastosować do kilku reguł.

Zamiast spocząć na luarach zobacz co radzą profesjonaliściWszystkim absolwentom życzymy więc powodzenia w poszukiwaniu pierwszej pracy. A jeśli chciałbyś dowiedzieć się wiecej o firmie do której aplikujesz możesz skorzystać z ogromnej bazy materiałów edukacyjnych, w których realizacji brało ponad 50 firm z branży logistycznej. Dowiesz się z nich dużo na temat zakresu działalności, specyfiki pracy na danych stanowiskach. Wszystkie materiały dydaktyczne znajdziesz TUTAJ