contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
O PROJEKCIE
Dowiedz się więcej o projekcie "Wielkopolska musi wiedzieć"! Dowiedz się dlaczego wielkopolska musi wiedzieć, czego ta wiedza ma dotyczyć, oraz poznaj korzyści jakie przyniesie dla Ciebie projekt. Zawarte w tym dziale szczegółowe informacje dotyczące projektu pozwolą na pełne zrozumienie istoty działania Wyższej Szkoły Logistyki w obszarze ponadgimnazjalnej edukacji logistycznej.
info
bottom
KALENDARZ
bottom
KONKURS
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat akcji.
button-more
bottom
2) DZIEŃ LOGISTYKI - ZSEO w Gnieźnie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
► W gnieźnieńskim Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia od 2010 roku odbywa się Dzień Logistyki. Obchody cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Pomysłodawcą jest m.in nauczyciel Krzysztof Celka. Tak w skrócie przedstawia nam idee imprezy: Dzień Logistyki powstał w celu przybliżenia uczniom innych kierunków, czym jest logistyka. W społeczeństwie przeważa wciąż archaiczne podejście, że logistyka to magazyny i samochody ciężarowe. W rzeczywistości przecież, logistyka to dużo, dużo więcej. Wyobraźmy sobie chińskiego pracownika produkującego zabawkę. Logistyka to wszystko między nim, a nami kupującymi tę zabawkę w sklepie. I właśnie to chcemy uświadomić osobom z nią nie związanym – dodaje.

 To ciekawy pomysł na integracje młodzieży z różnych profili w ramach Zespołu Szkół oraz szerzenie wiedzy dotyczącej zagadnień logistyki i spedycji. Skąd ten sukces i zainteresowanie wśród uczniów? Aby przybliżyć jak pojemnym hasłem jest logistyka i spedycja, uczestnicy Dnia Logistyki biorą udział w prelekcji kilku wykładów swoich kolegów z szkoły, dotyczących kierunku ich kształcenia. Podopieczni Krzysztofa Celki sami wybierają zagadnienia, które chcą zaprezentować stąd tematyka jest bardziej interesująca dla młodych i często porusza kwestie dla nich bliskie. „Problemy logistyczne EURO 2012”, „Przystanek Woodstock – wyzwanie logistyczne” oraz „U2 Vertigo – jedna trasa, trzy sceny czyli z logistyką na trasie koncertowej” to tylko cześć wykładów.
W tym czasie logistycy uczestniczą w Grze Logistycznej przypominającej tak popularną ostatnich czasach grę miejską. Uczniowie przemierzają miasto, zapoznając się z możliwymi środkami komunikacji, wypełniają zadania, wiążące wiedzę teoretyczną z praktyką.

          

        

Już po pierwszych dwóch edycjach można się przekonać, że tego typu inicjatywy  przygotowane przez szkołe i nauczycieli są bardzo pozytywnie odbierane przez uczniów zarówno z kierunku logistyki jak i tych nie zawiązanych z tym profilem. 

► Relację z ostatniego Dnia Logistyki w kwietniu 2011 można przeczytać w piśmie G@J wydawnego i redagowanego przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych - czytaj TU.

► Serdecznie zapraszamy na stronę Zespołu Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych na której można zapoznać także z innymi działaniami szkoły - odwiedź stronę.