contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
AKTUALNOŚCI
Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami! Tak wiele wydarzeń, informacji i inicjatyw dotyczących kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor zostało... niezauważone. Zmieńmy to ! Logistyczna Platforma Badawcza daje możliwość bieżącego informowania o wszystkim co dotyczy kształcenia logistycznego i rynku pracy dla absolwentów tych kierunków. Już nic nie zostanie niezauważone, przeoczone, niedocenione i zapomniane, teraz o wszystkim dowiesz się na LPB.
info
AKTUALNOŚCI
WMW na kongresie edukacji
 
Na zaproszenie Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych, pana dr hab. Michała Federowicza, przedstawiciele personelu zarządzającego projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” zaprezentują uczestnikom II Kongresu Polskiej Edukacji efekty i produkty zakończonego projektu.
 
Przesłaniem kongresu, organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych, jest hasło „Współpraca, odpowiedzialność, autonomia”. Kongres jest spotkaniem przedstawicieli środowisk, dla których edukacja jest ważna, stwarza możliwość rzeczowej debaty i konstruktywnej wymiany poglądów na temat jakości edukacji, spójności społecznej, a także wpływu edukacji na innowacyjność w gospodarce.
 
Sesje zostały zaplanowane w ten sposób, by objąć wszystkie perspektywy edukacji – od rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, poprzez zmieniającą się edukację wyższą, do potrzeb edukacyjnych pracowników i pracodawców.
 
Podczas Kongresu zostanie zaprezentowany coroczny Raport o stanie edukacji, a także badania realizowane przez IBE w projekcie „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
W kongresie weźmie udział około półtora tysiąca uczestników z całej Polski – nauczycieli, dyrektorów szkół, naukowców, przedstawicieli stowarzyszeń rodziców, przedstawicieli władz samorządowych i rządowych, parlamentarzystów zaangażowanych w oświatę oraz przedstawicieli pracodawców.
 
Wśród prelegentów pojawią się m. in.: Krystyna Szumilas, Minister Edukacji Narodowej, Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Paweł Orłowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.
 
II Kongres Polskiej Edukacji odbędzie się w dniach 15–16 czerwca 2013 roku w Warszawie, w Centrum Expo XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14. Z programem można się zapoznać tutaj.

Jeśli jesteście zainteresowani zdobyciem najświeższych informacji o Logistycznej Platformie Badawczej, o działalności Wyższej Szkoły Logistyki na rzecz szkół ponadgimnazjalnych oraz o projektach "Wielkopolska musi wiedzieć" i "Wirtualne laboratoria - sukces innowacji" to zapraszamy na stoisko nr 9. Poglądowy plan można znaleźć tu.

14.06.2013