contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
AKTUALNOŚCI
Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami! Tak wiele wydarzeń, informacji i inicjatyw dotyczących kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor zostało... niezauważone. Zmieńmy to ! Logistyczna Platforma Badawcza daje możliwość bieżącego informowania o wszystkim co dotyczy kształcenia logistycznego i rynku pracy dla absolwentów tych kierunków. Już nic nie zostanie niezauważone, przeoczone, niedocenione i zapomniane, teraz o wszystkim dowiesz się na LPB.
info
AKTUALNOŚCI
Film: systemy ERP


Zrealizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu przy współpracy z Quantum Software i Schrader Internationale Logistic film dotyczący praktycznego wymiaru zajęć na uczelni prowadzonych z użyciem specjalistycznego oprogramowania informatycznego marki Qguar WMS Pro do wspomagania obsługi procesów magazynowych można już obejrzeć w serwisie youtube.com.

Producent oprogramowania, Quantum Software S.A., oferuje systemy informatyczne dla przedsiębiorstw, które mają szczególnie wysokie wymagania w zakresie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Sztandarowym produktem firmy jest autorski pakiet oprogramowania QGUAR – system klasy SCE (Supply Chain Execution), służący do zarządzania złożonymi strukturami produkcji, magazynowania i dystrybucji w powiązaniu z procesami zakupu i sprzedaży. Qguar to rozwiązanie elastyczne, współpracujące z wieloma różnymi systemami klasy ERP.

Studenci Wyższej Szkoły Logistyki w ramach obligatoryjnych zajęć mają okazję pracować z programem Qguar WMS Pro (Warehouse Management System Professional) – narzędziem wspomagającym pracę dowolnie złożonego magazynu wyposażonego w różnorodną gamę urządzeń magazynowych. W magazynach logistycznych pozwala on m.in. na równoczesne zarządzanie towarem wielu klientów końcowych we wspólnych zasobach magazynowych. Przeznaczenie systemu to przede wszystkim centra dystrybucyjne, magazyny logistyczne oraz rozbudowane zaplecza magazynowe firm produkcyjnych.

Program Qguar został wdrożony między innymi w firmie Schrader Internationale Logistic, gdzie znacząco wpłynął na poprawę jakości i usprawnienie pracy oraz przyczynił się do zmiany technologii i automatyzacji procesów.

 
16.05.2013