contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
AKTUALNOŚCI
Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami! Tak wiele wydarzeń, informacji i inicjatyw dotyczących kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor zostało... niezauważone. Zmieńmy to ! Logistyczna Platforma Badawcza daje możliwość bieżącego informowania o wszystkim co dotyczy kształcenia logistycznego i rynku pracy dla absolwentów tych kierunków. Już nic nie zostanie niezauważone, przeoczone, niedocenione i zapomniane, teraz o wszystkim dowiesz się na LPB.
info
AKTUALNOŚCI
WSL najlepsza!
 
Ranking, opublikowany w najnowszym numerze tygodnika Wprost, podsumowuje badanie przeprowadzone wśród 500 pracodawców z całej Polski. Jego wynik wskazuje jednoznacznie, że Wyższa Szkoła Logistyki to najbardziej ceniona uczelnia logistyczna w kraju. Każdy z ankietowanych dyrektorów HR miał wskazać 5 uczelni, których absolwentów chętnie zatrudnia. Wyższa Szkoła Logistyki w opracowanym na tej podstawie rankingu zajmuje ósme miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce i jest liderem wśród uczelni o profilu logistycznym. Autorzy badania wyłonili także najlepszą 50 uczelni w kraju – czyli listę szkół wyższych najczęściej wymienianych przez pracodawców. WSL znalazła się i w tym elitarnym gronie.

W badaniu udział wzięli dyrektorzy personalni z 500 przedsiębiorstw, które w 2011 roku osiągnęły największy przychód. Można zatem powiedzieć, że naszych absolwentów doceniają liderzy przedsiębiorczości.

„Ranking WPROST opracowywany jest wyłącznie na podstawie pytań skierowanych do pracodawców i wydaje się, że to jest właśnie najbardziej rzetelne źródło pozyskiwania danych o jakości kształcenia uczelni w Polsce. Pozycja Wyższej Szkoły Logistyki potwierdza jej największy w kraju potencjał w kształceniu logistyków, niezmiennie od 12 lat” – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Jak piszą autorzy rankingu: "Coraz mniej osób podejmuje studia na kierunkach technicznych. Dostrzegając problem, przedsiębiorcy szukają przyszłych pracowników... już w gimnazjach", czego dowodem ma być na przykład powstały pod patonatem PKN Orlen portal internetowy poczujchemie.pl. Wyższa Szkoła Logistyki już dawno zauważyła konieczność nawiązania bliższej współpracy z uczniami szkół ponadpodstawowych w celu dostosowania profilu absolwenta do wymagań rynku pracy. Dowodem takiej współpracy są między innymi Wirtualne Laboratoria.

Dołożymy wszelkich starań, aby jakość kształcenia w Wyższej Szkole Logistyki została doceniona także za rok.

Więcej na temat rankingu:

http://www.wsl.com.pl/aktualnosci-24/items/wsl-najlepsza-uczelnia-logistyczna-wedlug-tygodnika-wprost
http://www.wprost.pl/ar/392170/Ranking-szkol-wyzszych/?pg=0
25.03.2013