contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
AKTUALNOŚCI
Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami! Tak wiele wydarzeń, informacji i inicjatyw dotyczących kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor zostało... niezauważone. Zmieńmy to ! Logistyczna Platforma Badawcza daje możliwość bieżącego informowania o wszystkim co dotyczy kształcenia logistycznego i rynku pracy dla absolwentów tych kierunków. Już nic nie zostanie niezauważone, przeoczone, niedocenione i zapomniane, teraz o wszystkim dowiesz się na LPB.
info
AKTUALNOŚCI
Szkolne inicjatywy logistyczne
 
Uczniowie ZS w Dąbrowicy na II Szkolych Warsztatach Logistycznych
 

Zespół Szkół w Dąbrowicy im. Prof. Jana Zdzisława Włodka już od dawna aktywnie współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki, w ramach projektów unijnych „Wielkopolska Musi Wiedzieć” oraz „Wirtualne Laboratoria - sukces innowacji” realizowanych przez uczelnię. Pani Krystyna Migdał, nauczycielka kształcąca w zawodzie technik logistyk, w celu urozmaicenia nauki uczniom, w tym przekazania im informacji o praktycznych aspektach przyszłej pracy zawodowej, organizuje wiele ciekawych inicjatyw i działań w tym zakresie. Poniżej prezentujemy informacje na temat tych działań.
 
11 stycznia w Zespole Szkół w Dąbrowicy odbyły się II Szkolne Warsztaty Logistyczne, których tematem była ekologistyka. W warsztatach uczestniczyła młodzież należąca do Szkolnego Klubu Logistyki, działającego na terenie placówki od września 2010 roku. Poprzez udział w tej formie zajęć pozalekcyjnych uczniowie mają możliwość poszerzenia wiedzy teoretycznej i zdobycia dodatkowych umiejętności praktycznych z zakresu logistyki. Klub posiada swoje logo oraz wydaje co miesiąc gazetę logistyczną Just In Time.
 
Zajęcia zostały przeprowadzone przez animatorów z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu „Szkoła pełna zasobów”. Celem spotkania było między innymi zainteresowanie uczniów tematyką odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wody i energii. Program „Szkoła pełna zasobów” przedstawia tematy z zakresu racjonalnego gospodarowania energią oraz zasobami wodnymi w kontekście zarówno środowiskowym, społecznym i kulturowym. Wyświetlony film edukacyjny „Bill Gates o energii: Innowacje w kierunku zera” pochodzi z materiałów edukacyjnych Centrum Edukacji Obywatelskiej. 
 
Po zajęciach warsztatowych uczestnicy otrzymali gadżety oraz dyplomy uczestnictwa. Młodzież wraz z opiekunem, mgr Krystyną Migdał gorąco zaprasza do odwiedzania strony internetowej szkoły:
 

Warszaty zostały opisane na lokalnych portalach internetowych:
 
 
Zachęcamy wszystkie szkoły zaangażowane w tworzenie pozalekcyjnych inicjatyw związanych z logistyką do nadsyłania informacji jak poprzez własne działania urozmaicają kształcenie zawodowe.
 
Informacja została przygotowana przy współpracy z uczniami ZS w Dąbrowicy oraz panią mgr Krystyną Migdał

24.01.2013