contact
dots
map
dots
home
login:hasło:
...nie masz jeszcze konta? zarejestruj się!
AKTUALNOŚCI
Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami! Tak wiele wydarzeń, informacji i inicjatyw dotyczących kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor zostało... niezauważone. Zmieńmy to ! Logistyczna Platforma Badawcza daje możliwość bieżącego informowania o wszystkim co dotyczy kształcenia logistycznego i rynku pracy dla absolwentów tych kierunków. Już nic nie zostanie niezauważone, przeoczone, niedocenione i zapomniane, teraz o wszystkim dowiesz się na LPB.
info
AKTUALNOŚCI
Something for foreign professional language teachers...

Kontynuując prace na rzecz wyszukiwania we wszystkich dostępnych niekomercyjnych źródłach możliwości wsparcie kształcenia logistycznego ciekawymi materiałami prezentujemy filmy publikowane przez Komisję Europejską.

Filmy te mogą zostać wykorzystane na większości przedmiotów zawodowych w przypadku znalezienia materiału odpowiadającego zakresem merytorycznym danej lekcji. Szczególnie atrakcyjne wydają się one jednak dla nauki języka obcego zawodowego – filmy te z racji opracowania ich na potrzeby Komisji Europejskiej są najczęściej produkowane w kilku wersjach językowych lub w języku angielskim. Opisywane zagadnienia w języku obcym dotyczą logistyki i są bogate w słownictwo specjalistyczne.

1. Pierwszym źródłem do polecenia jest kanał Komisji Europejskiej w serwisie YouTube – zgormadzono tam 19 filmów dotyczących transportu i podróżowania.
 

2. Drugim źródłem jest strona internetowa Komisji Europejskiej. Zgromadzone tam filmy prezentowane są w kategoriach tematycznych – poniżej prezentujemy link do wyników wyszukiwania hasła „Transport”. Wiele z pośród tych filmów to nagrania wystąpień z obrad Komisji Europejskiej, jednakże wkładając troszkę wysiłku można odnaleźć na kolejnych kartach strony bardzo interesujące filmy tematyczne.

Źródło to daj bardzo ciekawą możliwość skorzystania z filmów nagranych w kilku wersjach językowych. Uczniowie mogę obejrzeć film po raz pierwszy w wersji z lektorem mówiących po angielsku (niemiecku, włosku, innym języku) wynotować następnie najważniejsze fakty a na zakończenie ćwiczenia sprawdzić jak im poszło oglądając ponownie film z polskim lektorem. Takim filmem jest Road Safety in Europe - Towards safer roads (zmiana języka lektora odbywa się poprzez opcję w oknie w prawym górnym rogu).
 
09.05.2012